W dniu 21.05.2015r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbył się konkurs ortograficzny w którym nasza uczennica Małgorzata Karakuła zajęła I miejsce zdobywając tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” w kategorii klas IV-VI.
Nieformalna grupa nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Grodziskiej wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Wólka Grodziska w okresie od 15.04.15r. do 31.07.15r. będzie realizować inicjatywę ,,Nauka przepustką do kreatywności". Inicjatywa została dofinansowana w kwocie 4425zł, w ramach projektu ,,Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne" ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Głównym założeniem jest rozszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych, dla uczniów szkoły podstawowej i doposażenie szkoły w nowe pomoce dydaktyczne. W ramach inicjatywy przeprowadzone zostaną:
1. warsztaty naukowe (eksperymenty i doświadczenia),
2. zajęcia muzyczne,
3. zajęcia sportowe (aerobik, gimnastyka artystyczna, sztafety zespołowe),
4. warsztaty konstruowania latawców i modeli pojazdów,
5. Dzień Sportu i Pokaz Talentów.
Celem inicjatywy jest wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie edukacji muzycznej, naukowej, i kultury fizycznej w grupie dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej. Nauczycieli zauważyli potrzebę pokazania wychowankom ciekawych, atrakcyjnych i zdrowych form spędzania wolnego czasu, pokazania, że nauka może być zabawą , a zabawa nauką. Inicjatorzy działań przeprowadzą zajęcia nieodpłatnie, a pozyskane środki finansowe przeznaczą na doposażenie bazy dydaktycznej.
Inicjatywa dofinansowana z dotacji przyznanej ze środków konkursu „Akademia Aktywnych Obywateli-Podkarpackie Inicjatywy Lokalne", który realizwany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnych Operatorów: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej"
Warsztaty muzyczne prowadzone w ramach inicjatywy "Nauka przepustką do kreatywności", były okazją do ćwiczeń koordynacji ruchowo słuchowej dzieci w rytmie muzyki. Uczniowie musieli zapanować nad układem kroków i dodatkowo grać na instrumencie.
Taki mały, taki duży może konstruktorem być.
Ćwiczenia wykonywane prze panie i dzieci podczas zajęć sportowych z aerobiku. Gratulujemy Paniom kondycji!
Dzień Sportu i Pokaz Talentów był spotkaniem podsumowującym działania w inicjatywie „Nauka przepustka do kreatywności". Program dnia: pokaz latawców, konkurencje sportowe drużyn sztafetowych, śniadanie, prezentacja talentów muzycznych i naukowych doświadczeń oraz przedstawienie „Czerwony Kapturek" w wykonaniu grupy teatralnej.
Więcej zdjęć TUTAJ
Cyrk „Szok" w Społecznej Szkole Podstawowej
w Wólce Grodziskiej
18.03.2015r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Wólce Grodziskiej rozbrzmiewały na przemian salwy śmiechu i gromkie brawa. Były to efekty występu artystów cyrku "Szok".
Najważniejszą osobą był oczywiście klaun, który rozbawiał publiczność swoimi występami. Aplauz wybuchał, gdy na scenę, do wspólnej zabawy, zapraszał. Nie zabrakło także chwil "grozy", kiedy pojawił się treser z wężem na ramionach. Okazało się szybko, że jest on niegroźny i chętnych do dotknięcia, czy potrzymania gada, było wielu. Obejrzeliśmy także popisy akrobatyczne i żonglerkę. Zachwyt najmłodszych uczniów wzbudził pokaz jazdy na jednokołowym rowerze.
Więcej zdjęć TUTAJ
25 najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu naszej gminy po raz kolejny otrzymało nagrody Wójta Gminy. Na wczorajszej Sesji Rady Gminy przyznano stypendia za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia, na pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015.
Inicjatywa nagrodzenia i wyróżnienia młodych mieszkańców gminy, wykazujących się bardzo dobrymi wynikami w nauce, jak i angażujących się w przedsięwzięcia w środowisku szkolnym i lokalnym, spotyka się co roku ze sporym zainteresowaniem.
W tegorocznej, już trzeciej edycji, o stypendia ubiegało się 29 osób. Komisja oceniająca rozpatrzyła pozytywnie wnioski 25 uczniów, wśród których było 3 uczniów szkół średnich, 8 gimnazjalistów i 14 uczniów szkół podstawowych. Stypendia I kategorii (500zł) otrzymało pięcioro, II kategorii (250zł) jedenaścioro, a trzeciej kategorii (150 zł) dziewięcioro uczniów, na łączną kwotę 6 600 zł.
Stypendia z naszej szkoły otrzymali: Karakuła Małgorzata, Tysz Wiktoria, Babiarz Ewa, Śmiałek Szymon,Żak Sylwia, Grzywna Jakub.
Po odbiór należnych stypendiów, należy się zgłaszać do kasy Urzędu Gminy.
Troszeczkę z opóźnieniem, bo dnia 26 stycznia wnuczki i wnuki ze szkoły w Wólce Grodziskiej uczcili dwa ważne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dla licznie zebranych gości z pierwszym przedstawieniem wystąpiły przedszkolaki. Na wstępie dzieci przedszkolne powróciły na chwilę do pięknego i radosnego okresu świąt Bożego Narodzenia a wystawiły krótkie „Jasełka" śpiewając przy tym dziecięce kolędy i pastorałki. Świąteczny charakter uroczystości podkreśliły pięknymi ubiorami - aniołków, gwiazdek i pastuszków.
Po Jasełkach przyszedł czas na wierszyki i piosenki dla Babć i Dziadków. Tutaj każde z przedszkolaków musiało wykazać się niemałą odwagą przed indywidualnym, niekiedy pierwszym wystąpieniem z mikrofonem. Dziadkowie docenili wysiłek wnuków nagradzając ich głośnymi brawami.
Na zakończenie swoich występów przedszkolaki zatańczyły dwa krótkie tańce i przy dźwiękach muzyki zeszły ze sceny.
Uczniowie klas I a III wystąpiły ze scenkami przypominającymi różne codzienne, wesołe sytuacje zaczerpnięte z życia Dziadków. W ich występach nie brakowało również ciepłych życzeń, podziękowań i wdzięczności dla Babć i Dziadków za trud ich wychowania.
Po występach uczniów na scenę weszli członkowie zespołu „ Leszczynka", którzy pięknym, donośnym śpiewem kolęd uświetnili naszą szkolną uroczystość. Dali tym samym przykład poszanowania i kultywowania lokalnych tradycji. Na zakończenie spotkania życzenia Babciom i Dziadkom złożyła Pani Dyrektor Barbara Szczęch, uczniowie zaśpiewali tradycyjne „ Sto lat", wręczyli upominki i wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Babciom i Dziadkom za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły.
Ich miłe, ciepłe słowa, pełne wdzięczności i uznania są wspaniałą motywacją do pracy z młodym pokoleniem naszych dzieci.
Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal.
6 listopada o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie Dyrekcji i Nauczycieli z Rodzicami uczniów.
Serdecznie zapraszam.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Barbara Szczęch
Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów !
W niedzielę, 21 września 2014 odbył się coroczny Piknik Jesienny Pieczonego Ziemniaka zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska i Społeczną Szkołę Podstawową. Patronat nad imprezą objęła: Podkarpacka Izba Rolnicza.
Dzień rozpoczął się niezwykle smutno. Za oknem było ciemno, ponuro i zimno. Brrr! Strasznie nieprzyjemnie! Mimo to, nie traciliśmy nadziei, że pogoda się poprawi. Około południa zza chmur nieśmiało zaczęło wyglądać słońce. Na dworze było coraz cieplej i przyjemniej, a na miejsce pikniku przybywało coraz więcej mieszkańców naszej miejscowości i nie tylko.
Po uroczystym otwarciu rozpoczęła się część artystyczna. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy Wólki Grodziskiej i okolicznych wiosek mieli możliwość słuchania pięknych piosenek zaprezentowanych przez Grupę Wokalną „Meritum” z Leżajska. Spotkanie umilił także występ Grupy Obrzędowej „Dolany” z Żołyni, który odtworzył historię „Pieczenia chleba”. Wystąpiła dla nas również Młodzieżowa Kapela Ludowa z Grodziska Dolnego. Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla ciała, czyli grochówkę, ziemniaki pieczone w ognisku, pyszne domowe wypieki oraz zdrową sałatkę owocową.
Rodzinna zabawa połączona została z konkursem „Ziemniaczane Dziwadła”, podczas którego uczniowie prezentowali zebrane tego roku wyjątkowo dziwaczne okazy ziemniaków.
Na koniec pikniku dla lubiących taniec zagrał zespół muzyczny Cool pa Band.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejny piknik już w czerwcu.
Grupa Obrzędowa Dolany z Żołyni
Młodzieżowa Kapela z Grodziska Dolnego
Zespół Meritum z Leżajska
Uczestnicy konkursu "Dziwadła ziemniaczane" na czele z Panią Dyrektor, Panią Prezes SRWWG oraz Sołtysem/członkiem Podkarpackiej Izby Rolniczej.