^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

2014/2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Społecznej Szkole Podstawowej w W Wólce Grodziskiej tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 8.00 (26 czerwca) odprawioną przez ks. proboszcza Stanisława Kulikowskiego.
Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły. Tam na sali gimnastycznej zabrzmiał ostatni dzwonek... i o godz. 9.00 nastąpił dalszy ciąg uroczystości.
Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor szkoły , która powitała zgromadzonych i podziękowała wszystkim uczniom, rodzicom, pedagogom i pracownikom szkoły za ciężką, całoroczną pracę, za wysiłek i zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy. Na zakończenie życzyła wszystkim uczniom udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu do szkoły z zapałem do pracy.
W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie stypendiów oraz świadectw z wyróżnieniem, dla najsumienniej pracujących, z zacięciem walczących o najwyższe oceny. Gromkie brawa zebranych świadczyły o tym, że doceniają oni sukcesy swoich kolegów i koleżanek.

zakoczenie roku 1 20150705 1862673392zakoczenie roku 4 20150705 1197214347

Więcej zdjęć TUTAJ

Uczniom składamy życzenia udanych wakacji, a oto treść listu skierowanego do Nich od Rzecznika Praw Dziecka.

Drodzy i Szanowni,

rozpoczynają się wakacje, czas wyczekiwanego wypoczynku po szkolnych obowiązkach i towarzyszącym im stresie. Część z Was już pakuje podróżne walizki, inni lato spędzą w rodzinnych miejscowościach. Niezależnie od miejsca, ważne aby był to okres wytchnienia i radości.Równie istotne jest, by podczas wakacyjnego relaksu nie zapominać o bezpieczeństwie. To nie puste hasło. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabawy sprawi, że będzie ona trwać dłużej. Za organizację wypoczynku oraz opiekę podczas jego trwania odpowiedzialni są dorośli, jednak to od Was zależy, czy zechcecie z nimi współpracować. Każdego roku, podczas wakacji, zdrowie lub życie traci wiele młodych osób. Do nieszczęśliwych wydarzeń dochodzi na kąpieliskach, w trakcie jazdy rowerem, w wyniku zażywania niebezpiecznych substancji. Można ich uniknąć. Wakacyjna niezależność jest nieocenioną wartością, warto jednak pamiętać, że ratownik, policjant lub strażnik pracują, abyście mogli oddać się beztroskiej zabawie.W trakcie wakacji, w ramach nowej kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka „Odwaga ratuje życie" (www.odwagaratujezycie.pl), regularnie będę przypominał o Waszej odwadze. Odwaga kojarzy się z pewnością siebie i siłą, ale to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do mówienia „NIE!", odpowiedzialność za siebie i bliskich. Wiem, że unikanie ryzyka jest trudną sztuką w czasie dojrzewania. Nie zapominajcie jednak, że znaki informacyjne nad wodą lub w górach, a także uwagi dorosłych są po to, aby pomóc zidentyfikować zagrożenie i uniknąć nieszczęścia. Ufajcie liderom swoich grup, jednak nie tym największym i najsilniejszym, ale tym najmądrzejszym. Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje. Od nich może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Pamiętajcie, że najlepsze wakacje, to takie, kiedy po ich zakończeniu, cała klasa, bez wyjątku – zdrowa i wypoczęta – spotyka się na rozpoczęciu szkoły.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

Noc Piratów 2015

W nocy z 12 na 13 czerwca w naszej Społecznej Szkole Podstawowej w Wólce Grodziskiej odbyła się już kolejny raz „Noc Piratów". Tym razem oprócz naszych uczniów w spotkaniu uczestniczyli też uczniowie z Szkoły Podstawowej w Opaleniskach. Noc upłynęła bardzo szybko. Uczniowie wspólnie bawili się przy ognisku i sali gimnastycznej. Dzieci nawiązali nowe koleżeńskie kontakty, które z pewnością rozwiną się w gimnazjum.

Zdjęcia TUTAJ

Wycieczka przedszkolaków

Korzystając z pięknej pogody grupa przedszkolna wraz z wychowawczynią Panią Elą, opiekunką Panią Moniką wyruszyły na wycieczkę.  Dzieci odwiedziły zagrodę państwa Żak- rodziców i dziadków, dwojga z naszych przedszkolaków. Gospodarze ugościli nas grillowanymi kiełbaskami i pieczonymi ziemniaczkami oraz ciepłą herbatką. Dzieci mogły skorzystać z trampoliny, zjeżdżalni oraz boiska sportowego. Chętni mogli pooglądać żywe zwierzęta znajdujące się w zagrodzie, oraz zwierzęta eksponaty w chatce letniskowej. Dzieci z paniami bardzo dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację ,,czwartkowego przedpołudnia".

przedszkolaki 1 20150626 1053364408

Więcej zdjęć TUTAJ

Osada w Baszni Dolnej

Wycieczka do Kresowej Osady w Baszni Dolnej.

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka dla uczniów naszej szkoły zorganizowano wycieczkę. Przedszkole oraz klasy I-III odwiedzili Kresową Osadę w Baszni Dolnej, gdzie mogli poznać historię okolicznych miejscowości, życie pszczół, pracę kowala, a także miło spędzić czas na placu zabaw.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie pasieki. Dzieci poznały historię pszczelarstwa, zwyczaje pszczół oraz proces powstawania miodu, a także mogły go posmakować. Kolejnym etapem wycieczki był plac zabaw, z którego dzieci mogły korzystać do wyczerpania sił. Po zabawie i krótkim odpoczynku uczniowie zwiedzili Muzeum Lokalnej Historii, gdzie pani przewodnik ubrana w piękny starodawny strój opowiedziała historię okolicznych miejscowości. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta u kowala . Pan przedstawił dzieciom swój zawód, a także pokazał im jak wykuć w metalu swoje imię. Dzieci były zadowolone, że mogły spróbować czegoś nowego. Wycieczka byłą bardzo udana, wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

basznia dolna 2 20150626 1567257380

Więcej zdjęć TUTAJ

 

Piknik Wiosenny

Piknik Wiosenny

Czerwiec to w naszej szkole miesiąc licznych atrakcji.  Organizowane są wycieczki, zabawy, a także piknik dla dzieci ich rodziców oraz dla wszystkich mieszkańców Wólki Grodziskiej i okolicznych miejscowości. W tym roku piknik odbył się pod hasłem ,,Święto Rodziny". Dzieci przygotowały wierszyki, piosenki i tańce dla swoich rodziców. Szkolne kółko teatralne przedstawiło bajkę pt.:,,Kopciuszek". Rodzice byli dumni ze swoich pociech, dlatego odwdzięczyli się im gromkimi brawami oraz słodkimi upominkami, zabawami na trampolinie i zjeżdżalni. Po występach uczniów naszej szkoły, mogliśmy posłuchać zespołu Folk Band z Łętowni. Po części artystycznej każdy mógł posiedzieć przy ognisku, posmakować różnych potraw, miło spędzić czas na zabawach z dziećmi. Piknik zakończyła Noc Świętojańska. Chętne dziewczynki pod okiem Pani Agaty i Pań z Zespołu Leszczynka przygotowały wianki, które zostały puszczone na wodę.
Podczas pikniku można było zakupić cegiełki na rzecz szkoły, które były premiowane nagrodami. Serdecznie dziękujemy za przekazane wsparcie rzeczowe na organizację pikniku, rodzicom za pomoc przy obsłudze imprez, a wszystkim uczestnikom za wielkie serce wspierające nasze działania.

Zapraszamy już teraz na Piknik Jesienny.

 

piknik 1 20150626 1174066697piknik 4 20150626 2079511082

Więcej zdjęć TUTAJ

 Pragniemy bardzo serdecznie podziękować darczyńcom, którzy po raz kolejny wsparli nas.
DZIĘKUJEMY :

• Urząd Gminy Grodzisko Dolne
• Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
• Spółdzielnia Usług Drogowo-Rolniczych Grodzisko DolneBeztytuu
• Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Grodzisko Dolne
• Sklep wędkarski w Leżajsku-Jerzy Sienkiewicz
• Biuro Ubezpieczeń „Proker" Edward Łuszczak
• Sklep Spożywczo-Przemysłowy- Alina i Stanisław Burda –
• Delikatesy Centrum- Waldemar Burek
• Salon kosmetyczny „Lejdis" w Grodzisku Dolnym- Agnieszka Stępień
• Drukarnia „eMKa" w Leżajsku
• Sklep „Arcus Soft" w Leżajsku
• Zakład fotograficzny Foto Kulpa w Leżajsku
• Szkółka Roślin i Krzewów Ozdobnych- Magdalena i Wiesław Dąbek
• Firma handlowo-usługowa E&D GSM- Ewelina Mieleszko
• Hurtownia „Ania"
• Firma Apex z Leżajska
• Fabryka Maszyn w Leżajsku
• Fit Club w Leżajsku
• Magdalena i Andrzej Żak
• Anna i Ryszard Kochan
• Dorota Karakuła
• Kwiaciarnia Wiktoria w Leżajsku
• Księgarnia „Eurydyka" w Leżajsku-
• ,,York" – Sylwia i Mariusz Rychlik
• ANT-MED.- Magdalena Filip-Dziużyńska
• Bar Roja w Żołyni- Małgorzata Miś
• GOK w Żołyni

VI POWIATOWA PRZEDSZKOLADA

„SAVOIR VIVRE – słowa magiczne i znane od przedszkola używane"


22 maja w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku obyła się VI Powiatowa Przedszkolada SAVOIR VIVRE – słowa magiczne i znane od przedszkola używane zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Leżajsku.
Wychowanka z Przedszkola w Wólce Grodziskiej Olga Misiąg otrzymała Wyróżnienie za pracę plastyczną w konkursie „Nasza zagadka jest już gotowa – Jakie są magiczne słowa?". Olga uczestniczyła w uroczystości rozstrzygnięcia konkursu i odebrała dyplom i nagrodę książkową.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 przedszkolada

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej