^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

2014/2015

Sukces Małgosi

W dniu 21.05.2015r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbył się konkurs ortograficzny w którym nasza uczennica Małgorzata Karakuła zajęła I miejsce zdobywając tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” w kategorii klas IV-VI.

Magosia

 mistrz ortografii

NAUKA PRZEPUSTKĄ DO KREATYWNOŚCI

      Nieformalna grupa nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Grodziskiej wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Wólka Grodziska w okresie od 15.04.15r. do 31.07.15r. będzie realizować inicjatywę ,,Nauka przepustką do kreatywności". Inicjatywa została dofinansowana w kwocie 4425zł, w ramach projektu ,,Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne" ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
    Głównym założeniem jest rozszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych, dla uczniów szkoły podstawowej i doposażenie szkoły w nowe pomoce dydaktyczne. W ramach inicjatywy przeprowadzone zostaną:
1. warsztaty naukowe (eksperymenty i doświadczenia),
2. zajęcia muzyczne,
3. zajęcia sportowe (aerobik, gimnastyka artystyczna, sztafety zespołowe),
4. warsztaty konstruowania latawców i modeli pojazdów,
5. Dzień Sportu i Pokaz Talentów.

projekt
       Celem inicjatywy jest wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie edukacji muzycznej, naukowej, i kultury fizycznej w grupie dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej. Nauczycieli zauważyli potrzebę pokazania wychowankom ciekawych, atrakcyjnych i zdrowych form spędzania wolnego czasu, pokazania, że nauka może być zabawą , a zabawa nauką. Inicjatorzy działań przeprowadzą zajęcia nieodpłatnie, a pozyskane środki finansowe przeznaczą na doposażenie bazy dydaktycznej.

     Inicjatywa dofinansowana z dotacji przyznanej ze środków konkursu „Akademia Aktywnych Obywateli-Podkarpackie Inicjatywy Lokalne", który realizwany jest w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnych Operatorów: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej"

 

Warsztaty muzyczne prowadzone w ramach inicjatywy "Nauka przepustką do kreatywności", były okazją do ćwiczeń koordynacji ruchowo słuchowej dzieci w rytmie muzyki. Uczniowie musieli zapanować nad układem kroków i dodatkowo grać na instrumencie.

 projekt 6 20150709 1894829972projekt 5 20150709 1243695632

Taki mały, taki duży może konstruktorem być.

projekt 1 20150709 2073345112 

Ćwiczenia wykonywane prze panie i dzieci podczas zajęć sportowych z aerobiku. Gratulujemy Paniom kondycji!

 projekt 7 20150709 1752043354projekt 8 20150709 1924442825

Dzień Sportu i Pokaz Talentów był spotkaniem podsumowującym działania w inicjatywie „Nauka przepustka do kreatywności". Program dnia: pokaz latawców, konkurencje sportowe drużyn sztafetowych, śniadanie, prezentacja talentów muzycznych i naukowych doświadczeń oraz przedstawienie „Czerwony Kapturek" w wykonaniu grupy teatralnej.

projekt 1 20150709 1882102045projekt 6 20150709 2007315051

 Więcej zdjęć TUTAJ

 

 

Nasi zdolni uczniowie !!

25 najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu naszej gminy po raz kolejny otrzymało nagrody Wójta Gminy. Na wczorajszej Sesji Rady Gminy przyznano stypendia za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia, na pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015.

Inicjatywa nagrodzenia i wyróżnienia młodych mieszkańców gminy, wykazujących się bardzo dobrymi wynikami w nauce, jak i angażujących się w przedsięwzięcia w środowisku szkolnym i lokalnym, spotyka się co roku ze sporym zainteresowaniem.

W tegorocznej, już trzeciej edycji, o stypendia ubiegało się 29 osób. Komisja oceniająca rozpatrzyła pozytywnie wnioski 25 uczniów, wśród których było 3 uczniów szkół średnich, 8 gimnazjalistów i 14 uczniów szkół podstawowych. Stypendia I kategorii (500zł) otrzymało pięcioro, II kategorii (250zł) jedenaścioro, a trzeciej kategorii (150 zł) dziewięcioro uczniów, na łączną kwotę 6 600 zł.

Stypendia z naszej szkoły otrzymali: Karakuła Małgorzata, Tysz Wiktoria, Babiarz EwaŚmiałek Szymon,Żak Sylwia,  Grzywna Jakub.

Po odbiór należnych stypendiów, należy się zgłaszać do kasy Urzędu Gminy.

s1.jpg

s5.jpg

s6.jpg

Dzień babci i dziadzia

 Troszeczkę z opóźnieniem, bo dnia 26 stycznia wnuczki i wnuki ze szkoły w Wólce Grodziskiej uczcili dwa ważne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dla licznie zebranych gości z pierwszym przedstawieniem wystąpiły przedszkolaki. Na wstępie dzieci przedszkolne powróciły na chwilę do pięknego i radosnego okresu świąt Bożego Narodzenia a wystawiły krótkie „Jasełka" śpiewając przy tym dziecięce kolędy i pastorałki. Świąteczny charakter uroczystości podkreśliły pięknymi ubiorami - aniołków, gwiazdek i pastuszków.

Po Jasełkach przyszedł czas na wierszyki i piosenki dla Babć i Dziadków. Tutaj każde z przedszkolaków musiało wykazać się niemałą odwagą przed indywidualnym, niekiedy pierwszym wystąpieniem z mikrofonem. Dziadkowie docenili wysiłek wnuków nagradzając ich głośnymi brawami.
Na zakończenie swoich występów przedszkolaki zatańczyły dwa krótkie tańce i przy dźwiękach muzyki zeszły ze sceny.

Uczniowie klas I a III wystąpiły ze scenkami przypominającymi różne codzienne, wesołe sytuacje zaczerpnięte z życia Dziadków. W ich występach nie brakowało również ciepłych życzeń, podziękowań i wdzięczności dla Babć i Dziadków za trud ich wychowania.

Po występach uczniów na scenę weszli członkowie zespołu „ Leszczynka", którzy pięknym, donośnym śpiewem kolęd uświetnili naszą szkolną uroczystość. Dali tym samym przykład poszanowania i kultywowania lokalnych tradycji. Na zakończenie spotkania życzenia Babciom i Dziadkom złożyła Pani Dyrektor Barbara Szczęch, uczniowie zaśpiewali tradycyjne „ Sto lat", wręczyli upominki i wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Babciom i Dziadkom za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły.
Ich miłe, ciepłe słowa, pełne wdzięczności i uznania są wspaniałą motywacją do pracy z młodym pokoleniem naszych dzieci.

 

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal.

Spotkanie z Rodzicami

6 listopada o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie Dyrekcji i Nauczycieli  z Rodzicami uczniów.

Serdecznie zapraszam.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

Barbara Szczęch

Sukces Joanny

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów !

Scan0001.jpg

Jesienny Piknik Pieczonego Ziemniaka

     W niedzielę, 21 września 2014 odbył się coroczny Piknik Jesienny Pieczonego Ziemniaka zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska i Społeczną Szkołę Podstawową. Patronat nad imprezą objęła: Podkarpacka Izba Rolnicza.

 Dzień rozpoczął się niezwykle smutno. Za oknem było ciemno, ponuro i zimno. Brrr! Strasznie nieprzyjemnie! Mimo to, nie traciliśmy nadziei, że pogoda się poprawi. Około południa zza chmur nieśmiało zaczęło wyglądać słońce. Na dworze było coraz cieplej i przyjemniej, a na miejsce pikniku przybywało coraz więcej mieszkańców naszej miejscowości i nie tylko.

 Po uroczystym otwarciu rozpoczęła się część artystyczna. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy Wólki Grodziskiej i okolicznych wiosek mieli możliwość słuchania pięknych piosenek zaprezentowanych przez Grupę Wokalną „Meritum” z Leżajska. Spotkanie umilił także występ Grupy Obrzędowej „Dolany” z Żołyni, który odtworzył historię „Pieczenia chleba”. Wystąpiła dla nas również Młodzieżowa Kapela Ludowa z Grodziska Dolnego. Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla ciała, czyli grochówkę, ziemniaki pieczone w ognisku, pyszne domowe wypieki oraz zdrową sałatkę owocową.

Rodzinna zabawa połączona została z konkursem „Ziemniaczane Dziwadła”, podczas którego uczniowie prezentowali zebrane tego roku wyjątkowo dziwaczne okazy ziemniaków.

 Na koniec pikniku dla lubiących taniec zagrał zespół muzyczny Cool pa Band.

  Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejny piknik już w czerwcu. 

   2.jpg  DSC08985.JPG

 Grupa Obrzędowa Dolany z Żołyni

3.jpg 

 Młodzieżowa Kapela z Grodziska Dolnego

 4.jpg

Zespół Meritum z Leżajska

5.jpg

 6.jpg

Uczestnicy konkursu "Dziwadła ziemniaczane" na czele z Panią Dyrektor, Panią Prezes SRWWG oraz Sołtysem/członkiem Podkarpackiej Izby Rolniczej.

 

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej