W czasie ferii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Grodziskiej uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnych zajęciach. Jedną z propozycji miłego spędzenia czasu jest Kuchcikowo, podczas którego mogą sprawdzić się w roli młodych kucharzy. Ostatnio zmierzyli się z kruchymi rogalikami. Jak zapewniają wyszły przepyszne.
„Boże Narodzenie mimo wszystko…”
Boże Narodzenie mimo wszystko to tytuł jasełek, który był tematem przewodnim spotkania opłatkowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Grodziskiej. W dniu 21 grudnia przy wigilijnym stole zasiedli zaproszeni goście, seniorzy, rodzice nauczyciele i uczniowie. Po wspólnej modlitwie z księdzem proboszczem wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Kolejnym punktem programu były jasełka i podsumowanie projektu „Turki idą”. Obejrzano musztrę w wykonaniu uczniów, wystawę zdjęć i kronikę „Turki z Wólki Grodziskiej” oraz czapki Turków i konwalie wykonane przez uczestników warsztatów wyrobu czapek i konwalii.
Wręczono nagrody finalistom konkursu plastycznego „Barwny strój turka” oraz konkursu bożonarodzeniowego „Kartka świąteczna” zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym. Osobom zaangażowanym w projekcie, prowadzącym warsztaty, udostępniającym zdjęcia i informacje do kroniki dyrektor ZSP złożyła podziękowania i wręczyła kalendarza z realizacji projektu „Turki idą”.
Na zakończenie podano na stół potrawy wigilijne przygotowane wspólnie przez rodziców i Samorząd Uczniowski. Na stole znalazły się kapusta z grochem, grzybami i olejem lniany, pierogi, kompot z suszonych owoców, wiejski chleb, sernik oraz pierniczki. Niezapomniana uczta smaku. Zachęcam do obejrzenia nagrania z jasełek i musztry na stronie szkoły. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego spotkania.
Barbara Szczęch
Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacją Fundusz Lokalny w Leżajsku – Ośrodek Działaj Lokalnie.
Więcej zdjęć TUTAJ
W dniu 5 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się profilaktyczne badanie stomatologiczne w mobilnym gabinecie - Dentobusie. Badanie obejmowało przegląd jamy ustnej uczniów, w czasie którego oznaczano wskaźnik intensywności próchnicy, ocenę stanu przyzębia i zgryzu oraz udzielono indywidualnego instruktażu w zakresie higieny jamy ustnej i zasad prawidłowego odżywiania.
Świadczenie profilaktyczne zostało sfinansowane ze środków publicznych w ramach kontraktu z NFZ
Więcej zdjęć TUTAJ
Jak co roku pod koniec listopada odbywają się w naszej szkole Andrzejki. Uczniowie wraz z przedszkolakami wzięli udział w zabawie, która miała na celu zintegrowanie wszystkich dzieci oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając dzieciom wielu miłych wrażeń. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci tańczyły wspólnie, w parach i solo. Nie zabrakło "Kaczuszek", "Jedzie pociąg z daleka", "Belgijka". Zabawę urozmaiciły różne zabawy np. taniec z balonami, konik, itp. przygotowane wspólnie z nauczycielami. W trakcie zabawy dzieci mogły korzystać z przygotowanego przez Radę Rodziców poczęstunku. Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić przedszkolaki z uczniami młodszych i starszych klas. Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie wrócili do swoich domów.
Więcej zdjęć TUTAJ
9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 włączylismy się do akcji „Rekord dla niepodległej”. Wspólnie uczciliśmy 100-lecie odzyskania Niepodległości poprzez odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Później maszerując ulicami naszej miejscowości uczciliśmy pamięć poległych za Ojczyznę śpiewem pieśni patriotycznych.
Dyrektor, Pracownicy, Uczniowie ZSP w Wólce Grodziskiej
Więcej zdjęć TUTAJ
PROGRAM EDUKACYJNY „ ZAWSZE RAZEM”
Miejsce realizacji: Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej
Rok szkolny 2018/2019,
czas realizacji: październik- marzec
Imię i nazwisko koordynatora: Teresa Nykiel
Cel główny: Kształtowanie u dzieci właściwych postaw i wdrażanie do właściwego współżycia w grupie oraz dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo.
Zasięg, adresaci programu: 6 uczniów kl. III,
Rodzice uczniów zostaną zapoznani poprzez:
- umieszczenie informacji na tablicy ogłoszeń w szkole (październik)
- umieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły.
Realizatorzy szkolni:
Ewa Decowska- Leja- wychowawca kl. III
W trakcie realizacji programu zakłada się współpracę z :
- rodzicami uczniów
- pielęgniarką szkolną
-pedagogiem szkolnym
-policją
Harmonogram programu edukacyjnego TUTAJ
Strona 1 z 2