^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Rok 2013/14

Rok 2013/2014

Mamy mistrza

W dniu 22.05.2014r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbył się konkurs ortograficzny w którym nasz uczeń Dawid Różycki zajął I miejsce zdobywając tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” w kategorii klas IV-VIKREATYWNE ZAJĘCIA W SZKOLE W WÓLCE GRODZISKIEJ

Już czwarty rok, od lutego do czerwca raz w miesiącu uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej uczestniczą w zajęciach dla uczniów zdolnych. Zajęciach kreatywnych mających na celu wzmocnienie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego dzieci szczególnie uzdolnionych. Prowadzonych przez Panie psycholog z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Leżajsku. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty, na których wykonują ciekawe eksperymenty: wybuch wulkanu, jajko tonące w wodzie i wypływające w wodzie słonej, unoszenie się w powietrzu torebki po herbacie. Uczestniczą w kursie szybkiego zapamiętywania informacji, grach detektywistycznych.

Dodatkowo dzieci z klasy I i II biorą udział w zajęciach czytelniczych. Czytając pozyskują informacje o krajach Europy. Poznają kulturę tych krajów, specyficzne i charakterystyczne tańce i potrawy. Każdy uczeń przygotowuje prezentację o nowo poznanym państwie, którą zaprezentuje podczas Dnia Ziemi uczniom całej szkoły.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

W tym roku ta miła uroczystość odbyła się 15 stycznia 2014 r. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor szkoły mgr inż. Barbara Szczęch, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Najpierw dzieci zaprezentowały Jasełka wraz ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie najmłodsza grupa przedszkolaków swoimi wierszami i piosenkami chwaliły swoje babcie i dziadków za pomoc, miłość, wyrozumiałość. Uczniowie klas I-III również wierszami i piosenkami dziękowały za przybycie.

Po odśpiewaniu „100 lat” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości… Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.