^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Sukces Łukasza i Radosława

W sobotę 24 września 2011 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbyły się kolejne zawody karate zorganizowane przez Leżajski Klub Kyokushin Karate (LKKK). W impreza o nazwie „ I Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Galizia Cup” brał udział uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej Łukasz Fleszar, który uzyskał 3 miejsce (puchar i brązowy medal) w swojej kategorii Men kumite, younger cadets (2001 – 2000), weight above 35 kg.

 

Łukasz należy do Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate od września 2009 roku. Uczęszcza na trening dwa razy w tygodniu, a przed zawodami trzy razy w tygodniu.

Jego osiągnięcia to :

  • I miejsce i złoty medal w walkach w parterze chłopców 2000/2001 – grudzień
  • I miejsce i złoty medal w walkach w parterze w II Powiatowym Turnieju Karate – luty 2011
  • II miejsce i srebrny medal w walkach w kategorii Kumie oraz to samo miejsce w kategorii Kata w tym samym turnieju.
  • I miejsce w kategorii Walka na tarczach, II miejsce w kategorii Kata, II miejsce w kategorii Kumitet (grupa zawansowana) oraz II miejsce w kategorii Walka w parterze w III powiatowym Turnieju Karate – czerwiec 2011r.
  • I miejsce i złoty medal w kategorii Kumie na zimowym obozie karate w Jaworze nad Soliną.
  • uczestnicząc w zawodach strzeleckich o puchar burmistrza miasta Leżajsk zajął IV miejsce,
  • na letnim obozie w Okuninie zajął I miejsce w Zawodach Biegowych
  • ostatnio brał udział w Mini Maratonie o puchar posła Zbigniewa Rynasiewicza
  • II miejsce w kategorii Kumite - 19.11.2011 Krosno
  • III miejsc w konkurencji Kumite od 99' Krosno, 01.04.2012r.

Łukasz zaczynając treningi miał pas biały, później pomarańczowy, a obecnie zdał egzamin na pas niebieski.

Wyżej wymienionym turnieju w kategorii Men kumite, junior (95 - 94 i 93), weight to 65 kg wysokie II miejsce i srebrny medal zdobył też Radosław Fleszar (starszy brat Łukasza) absolwent z 2007r. SSP w Wólce Grodziskiej.

Radosław posiada niebieski pas, trenuje od roku, jego przygoda z karate zaczęła się gdy wyjechał jako opiekun brata na obóz letni organizowany przez LKKK. Wcześniej był zawodnikiem MOSIR-u w swojej karierze sportowej brał udział w licznych zawodach w pływaniu, osiągając wysokie wyniki.

Karatecy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate wygrali rozegranie w Krośnie, XIV Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży.

W zawodach wzięło udział 277 zawodników z 14 klubów zrzeszonych w Podkarpackim OZK. Organizatorem mistrzostw był kierowany przez shihan Romana Woźniaka, Krośnieński Klub Kyokushin Karate, który w ogólnym rozrachunku zajął drugie miejsce.

LKKK zdobył 7 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych krążków i w końcowej klasyfikacji o 4 punkty wyprzedził krośnian.Na najniższym stopniu podium znaleźli się jaślanie.

Łukasz Fleszar zajął III miejsce w konkurencji Kumite od 99'

 

Życzymy im kolejnych sukcesów, a rodzicom gratulujemy!

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej