^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kolejny sukces Łukasza

Nie jest łatwo występować na zawodach w roli broniącego zdobytego przed rokiem tytułu. Przekonała się o tym dobrze ekipa Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate, która w ubiegłą sobotę 27 kwietnia 2013 roku (jak się okazało) udanie broniła tytułu drużynowego mistrza podkarpacia Kyokushin Karate. Sobotnie zawody w Przeworsku zgromadziły zawodników z całego Podkarpacia ćwiczących styl Kyokushin Karate w różnych organizacjach. W drużynie LKKK liczącej 37 karateka znaleźli się zawodnicy z dojo skupionych wokół leżajskiego klubu z takich ośrodków jak Leżajsk, Nowa Sarzyna, Rudnik, Grodzisko Dolne. Dla części zawodników był to pierwszy występ na imprezie tej rangi.

 Z racji bliskości zawodów licznie przybyli też do Przeworska instruktorzy, działacze, zawodnicy (niektórzy nawet z Nowej Sarzyny rowerami) i kibice leżajskiego klubu. Wszyscy wspaniale wsparli swoich zawodników dopingiem, który mamy nadzieję choć trochę wspomógł rywalizujących na przeworskich matach. Sensei Dariusz Burda i senpai Piotr Jeziorowski znaleźli się w składach sędziowskich zawodów.

Nie obyło się niestety bez kontrowersji związanych z sędziowaniem. Szkoda że najpoważniejszą „wpadkę” sędziwie zaliczyli podczas finałowej walki faworyta leżajskiej drużyny Maćka Jeziorowskiego. Świetnie przygotowany do zawodów Maciek w drodze do finału bez większych problemów wygrywał przed czasem walki eliminacyjne. W walce finałowej jednak przy remisowym wskazaniu sędzia maty wskazał zwycięstwo przeciwnika zamiast zarządzić jak jest to praktykowane w takich sytuacjach dogrywkę. Na niewiele zdał się złożony przez kierownika drużyny protest.

Do zdecydowanego zwycięstwa drużyny LKKK swoimi indywidualnymi sukcesami przyczynili się zdobywcy ośmiu pierwszych miejsc: Izabela Dec, Łukasz Fleszar, Paula Majder, Jakub Bogdanowicz, Paulina Majder, Magdalena Zielińska, Patryk Siwiec, Kacper Potaczała. Zdobywcy siedmiu drugich miejsc: Izabela Dec, Łukasz Fleszar, Ewa Sobiło, Maciej Jeziorowski, Hubert Fleszar, Tomasz Szuba, Anna Szczuka i zdobywcy jedenastu trzecich miejsc: Paula Majder, Jakub Bogdanowicz, Klaudia Szelengiewicz, Julia Żak, Oliwia Paszek, Adam Fastnach, Filip Ruszkiewicz, Jakub Sereda, Katarzyna Burda, Beniamin Szczuka, Marcin Miś. Drużyna LKKK w łącznej klasyfikacji zdobyła 72 punkty a druga ekipa (z Krosna) 51 punktów.

Ponadto w mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy: Brzozowski Sebastian, Brzozowski Bartłomiej, Ner Mateusz, Ner Dominik, Grzech Jakub, Łokaj Michał, Zietko Dominik, Szuba Zuzanna, Zygmunt Weronika, Łukaszewicz Natalia, Wróbel Katarzyna, Leszczak Maryla, Potaczała Jagoda i Paszek Patrycja. Sekundantami naszych zawodników byli sensei Adam Tokarz, senpai Bogdan Bogdanowicz, Andrzej Czaban, Paweł Szalewicz, Piotr Kondeusz, Mariusz Michalec, Jan Szczuka.  Zespołem opiekował się kierownik drużyny senpai Fleszar Adam i rodzice naszych zawodników.

 W XV Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży udział wzięło 270 karateka z 15 klubów należących do Podkarpackiego Okręgowego Związku Karate.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy wspaniałego zwycięstwa i przypominamy, że za rok po raz trzeci trzeba będzie bronić mistrzostwa województwa. Kibicom dziękujemy za doping i również przypominamy, że trzeba będzie bronić nieformalnego tytułu najbardziej aktywnej grupy kibiców podkarpacia.

OSU !

   

 


Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej