Więcej zdjęć TUTAJ
Więcej zdjęć TUTAJ
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Grodziskiej uczniowie w ramach akcji „Twoja krew, moje życie” mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Panią Higienistkę, których tematem było krwiodawstwo. Podczas spotkania mogli usłyszeć wiele ciekawych informacji na temat grup krwi, a także dowiedzieć się na czym polega honorowe dawstwo krwi, a także jakie warunki trzeba spełnić aby takim dawcą móc zostać.
Nasza Szkoła otrzymała z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.
Więcej zdjęć TUTAJ
23 maja 2018r. uczniowie klasy VI i VII Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej wybrali się na wcześniej przygotowane jednodniowe zajęcia terenowe z geografii „Moja Mała Ojczyzna”. Głównym celem zajęć było zapoznanie się ze środowiskiem przyrodniczym naszego regionu , praca z mapą w terenie oraz konkurs strzelecki z karabinka sportowego kbks. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od zaznaczenia na mapach punktów docelowych, następnie na rowerach przemieszczaliśmy się do kolejnych punktów i realizowaliśmy przygotowane wcześniej zadania. Nasz punkty przedstawiały się następująco: 1. Źródło Leszczynki. 2.Punkt widokowy w Żołyni Górnej 3. Konkurs strzelecki. Po zapoznaniu się z zasadami BHP, budową i działaniem karabinka rozegrano konkurs. Polegał on na oddaniu 10 strzałów z podpórki do tarczy na odległość 50m. Uczniowie z trzech stanowisk oddawali po 3 strzały próbne.Następnie z organizatorem oglądali swoje wyniki na tarczach i oddawali po siedem strzałów konkursowych. Młodzież tych klas nigdy nie miała okazji strzelać z broni palnej, toteż wyraźnie było widać dreszczyk emocji.
Najlepsze wyniki w konkursie uzyskali:
1. Łukasz Grzywna 53pkt.
2. Mateusz Buszta 44 pkt.
3. Kinga Makosiej 44pkt
4. Bartosz grzywna 43pkt
5. Przemyslaw Dąbek 40 pkt.
Konkurs bardzo się wszystkim podobał i był dużą atrakcją dla naszych uczniów.
Więcej zdjęć TUTAJ
Głównym celem zajęć było zapoznanie się ze środowiskiem przyrodniczym naszego regionu , praca z mapą w terenie.Zajęcia rozpoczęliśmy od zaznaczenia na mapach punktów docelowych, następnie na rowerach przemieszczaliśmy się do kolejnych punktów i realizowaliśmy przygotowane wcześniej zadania.Odwiedziliśmy następujące obiekty i pomniki przyrody:
Pomnik przyrody Sosna Sobieskiego w Żołyni Dolnej. Kaplica św. Huberta. Tu zapoznaliśmy się z borem sosnowym jego glebą i roślinnością. Wytropiliśmy jaszczurkę zwinkę a pan pokazał nam i opowiedział jak żyje bardzo ciekawy owad Mrówkolew. Obejrzeliśmy umieszczoną na drzewach drogę krzyżową i zapoznaliśmy się z jej historią. Kaplica św. Antoniego - bardzo zadbana i nowoczesna , a studnia z której piliśmy wodę ma pompę zasilaną energią słoneczną. Rezerwat przyrody w Zmysłówce. Tutaj zapoznaliśmy się z lasem liściastym , jego roślinnością i glebą. Udało nam się tu zobaczyć dużego zaskrońca, ogromne dęby – pomniki przyrody. Wysokie modrzewie przy drodze w Zmysłówce także pomniki przyrody. Ostatnim punktem naszych zajęć była obserwacja pomników przyrody przy kaplicy w Zagrodach. Jest tam potężna lipa i okazały grochodrzew.
Więcej zdjęć TUTAJ
Dnia 9 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas IV-VII w ramach Programu profilaktycznego „Odczuwaj, Ufaj, Mów”. Program opracowany został przez Grzegorza i Barbarę Paź z Fundacji Homo Homini im. Karola de Fonclaud.
Udział w zajęciach dał uczniom możliwość nabycia nowych umiejętności związanych z rozwiązywaniem problemów dotyczących relacji klasowych. Opanowania, podstawowych zasad komunikacji i współpracy w grupie opartej na wzajemnym zaufaniu.
W dniu 9 marca 2018 roku uczniowie klas IV-VII obejrzeli spektakl teatralny pt.: „Książę i Żebrak” w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.
Przedstawienie zostało wystawione przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Sztuka oparta na motywach dzieła Marka Twaina opowiadająca o tym, jak przypadkowa zamiana ubrań może ukazać, że to „nie szata zdobi człowieka”, a jego wnętrze decyduje o tym, ile tak naprawdę jesteśmy warci.