^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

2015/2016

Święty Mikołaj w naszej szkole!

 Nikt tak na niego nie czeka jak dzieci. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju. W Wólce Grodziskiej do zgromadzonych w szkole  dzieci   przybył Mikołaj.

Dzieci przywitały go wierszykiem i piosenkami. Każda klasa przygotowała dla niego wierszyki i piosenki, za które Mikołaj obdarowywał ich workami prezentów. Dzieci miały też możliwość zadawania pytań gościowi. Były też upominki dla nauczycieli i pracowników szkoly. Na zakończenie dzieci jeszcze raz podziękowały za prezent i głośnym śpiewem pożegnały Gościa.

miikoaj 2016 22 20161205 2005144331

Więcej zdjęć TUTAJ

Pożegnaliśmy rok szkolny w przedszkolu

 W piątek 24.06.2016 r. w naszym przedszkolu, jak i w szkole, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego z udziałem rodziców i zaproszonych gości.

 Był to dzień szczególny - pełen przeżyć dla przedszkolaków, rodziców i nas - Pań opiekujących się dziećmi. Najstarsze przedszkolaki wzbogaciły ten dzień swoim występem artystycznym, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, a na koniec zatańczyły wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami taniec śląski „Grozik”. Po zakończonym występie dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor dyplomy, nagrody książkowe i upominki.

 W tym miejscu chcę jeszcze raz złożyć podziękowania Rodzicom, Pani dyrektor, Pani wicedyrektor oraz Pani Monice i Pani Asi za całoroczną pomoc, współpracę i doradztwo w podejmowanych działaniach. Szczególne podziękowania za wieloletnią współpracę kieruję do rodziców dzieci żegnających przedszkole, życząc  Im  i ich dzieciom samych pogodnych i szczęśliwych dni.

 Elżbieta Słupek

zakonczenie roku 5 20160627 1829669207

Więcej zdjęć TUTAJ

 

„Moje dziecko idzie do szkoły”

 Zakończyliśmy program „Moje dziecko idzie do szkoły”

W bieżącym roku szkolnym dzieci z Przedszkola w Wólce Grodziskiej brały udział w programie o wychowaniu prozdrowotnym „Moje dziecko idzie do szkoły” zainicjowanym przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Leżajsku. Adresatami programu byli nauczyciele, dzieci 5-letnie i 6- letnie oraz ich rodzice. Celem głównym programu było ukształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci i ich rodziców. Uświadomienie rodzicom ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych, jak również przekonanie ich o skuteczności podejmowanych działań profilaktycznych w domu i środowisku szkolnym.

Na początku realizacji programu zapoznano rodziców z treścią opracowanego przez nauczyciela programu. Rodzice otrzymali również broszury „Moje dziecko idzie do szkoły”. związane ze zdrowym stylem żywieniowym swoich dzieci oraz inne cenne wskazówki dotyczące nadwagi, otyłości, zdrowia psychicznego swojego dziecka. Podczas trwania programu została przeprowadzona pedagogizacja rodziców na następujące tematy: „Unikamy przeziębień i grypy”, „Wartości odżywcze warzyw i owoców oraz wody mineralnej - wpływ zdrowego odżywiania na dobry rozwój dziecka”, „Wpływ telewizji i komputera na rozwój dziecka”, „Nie pal przy mnie – proszę”. Współpracowano z rodzicami podczas organizacji rajdu pieszego do zagrody jednego z rodziców, przygotowania zdrowych kanapek, sałatek i koktajli owocowych, których celem było podkreślenie znaczenia zdrowego odżywiania oraz ruchu dla rozwoju dziecka. Rodzice wspólnie z dziećmi zrealizowali w domu dwa zadania domowe. Jednym z nich było upieczenie zdrowego pieczywa, które dzieci następnego dnia przynosiły do przedszkola i wspólnie z kolegami z apetytem jedli na drugie śniadanie. Drugim zadaniem było tygodniowe dokumentowanie mycia ząbków przez dzieci. Za każde umycie ząbków dziecko dostawało od rodziców uśmiechniętą buźkę, za nieumycie – smutną. Podczas trwania programu dzieci poprzez literaturę, zajęcia edukacyjne, warsztatowe, pogadanki uczyły się zdrowych i bezpiecznych nawyków, w tym zdobywały praktyczną umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Opracowały zasady właściwego korzystania z komputera i telewizora. Odwiedziły Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, gabinet stomatologiczny oraz aptekę gdzie również dowiadywały się wielu ciekawych rzeczy na temat dbałości o własne zdrowie. Spotykały się z pielęgniarką oraz policjantem. Pod koniec trwania programu odbyło się spotkanie podsumowujące, na które zaproszono gości: dyrektora szkoły, rodziców i innych członków rodzin. W montażu słowno - muzycznym dzieci jeszcze raz przypomniały o podstawowych zasadach higieny, odżywiania, ruchu, ważnych dla zdrowia dziecka. Rodzicom zaprezentowano zdjęcia dokumentujące realizację programu, przy których nauczyciel podkreślał najważniejsze elementy zdrowego stylu życia. W podziękowaniu za występ oraz aktywny udział w programie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, prezenty w postaci elementów odblaskowych oraz zdrową przekąskę. Realizacja programu wniosła wiele pozytywnych efektów. Rodzice i dzieci poszerzyli wiedzę na temat właściwych postaw i zachowań zdrowotnych. Ponadto realizacja programu sprzyjała integracji środowiska rodzinnego i szkolnego.

 

program 1 20160610 2008023517program 8 20160610 2017111457

 

Więcej zdjęć TUTAJ

Stypendia Wójta rozdane

Obecni na kwietniowej sesji Rady Gminy  tj. 22.04.2016 r. po raz kolejny byli świadkami docenienia uzdolnionych dzieci i młodzieży. W trakcie zeszłotygodniowej sesji przyznano stypendia Wójta Gminy za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i znaczące osiągnięcia – tym razem sportowe. Stypendia wręczył wójt gminy wraz z przewodniczącą komisji stypendialnej i przewodniczącym rady gminy.

Wiecej...

mati 1

Matimati 2

 

Zabawa andrzejkowa

Jak co roku pod koniec listopada odbywają się w naszej szkole Andrzejki. W tym roku  zabawa andrzejkowa odbyła  się 26 listopada. Uczniowie wraz z przedszkolakami wzięli udział w zabawie, która miała na celu zintegrowanie wszystkich dzieci oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając dzieciom wielu miłych wrażeń. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci tańczyły wspólnie, w parach i solo. Nie zabrakło "Kaczuszek", „ Ona tańczy dla mnie”, Jesteś szalona”, "Jedzie pociąg z daleka", "Stary niedźwiedź" czy "chusteczki". W trakcie zabawy dzieci mogły korzystać z przygotowanego przez Radę Rodziców poczęstunku Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić przedszkolaki z uczniami młodszych i starszych klas. Zadowoleni i pełni wrażeń, po skończonej zabawie wrócili do swoich domów. Zabawę urozmaiciły różne zabawy przygotowane wspólnie z nauczycielami, które prowadził pan Paweł Matuszek.

zabawa andrzejkowa 1 20151126 1469515024

Więcej zdjęć TUTAJ

Przedszkolaki z wizytą w Grodzisku Dolnym

     Dnia 17 listopada 2015 roku nasze przedszkolaki udały się do Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym, gdzie miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego „Barwy jesieni”. Za wykonane jesienne prace dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami. Ponadto mogły obejrzeć inscenizację pt. „Zielona wyspa banana” w wykonaniu Teatrzyku „Promyczek” ze Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli. Aktorska gra dzieci z Brzyskiej Woli wzbudziła nie tylko uśmiech na naszych twarzach, ale również szczery podziw.
     Zaraz po wyjściu z Domu Kultury udaliśmy się razem z naszymi kolegami i koleżankami z Opalenisk do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym. Tam czekały już na nas Panie bibliotekarki, które z dużą życzliwością powitały nas w progach ich placówki. Panie najpierw pokazały naszym najmłodszym oddział dziecięcy, pozwoliły dzieciom przejść między regałami w wypożyczalni, by na własne oczy przekonały się jak bogata i kolorowa jest oferta książkowa dla najmłodszych. Zachęcały przedszkolaków do odwiedzin w bibliotece ze swoimi rodzicami i wypożyczania książek. Zapraszały też dzieci na „wieczory głośnego czytania”, gdzie oprócz słuchania pięknych bajek, mogą poznać ludzi z naszego regionu, ludzi o różnych specjalnościach zawodowych. Następnie przeszliśmy do czytelni. Tam na dzieci czekały pełne wrażeń niespodzianki, a największą z nich było spotkanie ze Shrekiem. Dzieci pełne obaw spoglądały na tę bajkową i filmową postać i trzeba był kilka razy zapewnić je, że Shrek bardzo lubi dzieci, by odważyły się podejść do niego po słodkie cukierki, chciały się z nim przywitać czy też odpowiedzieć na pytania. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego mali goście wysłuchali z uwagą opowieści o Shreku i innych bohaterach książkowych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka  jest  rozbudzanie  zainteresowania książką. Warto wspomnieć, że głośne czytanie dzieciom to świetna zabawa na pochmurny dzień, sposób na nudę i poprawę nastroju. Czytając dziecku pomagamy mu poznawać świat.
     Na dodatek wiedza ta podana jest w bardzo atrakcyjny, zabawny, pełen śmiechu i humoru sposób. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu również rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Będąc w bibliotece dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak w kinie, gdyż na dużym ekranie obejrzały bajki dla dzieci, które wprawiły je w bardzo radosny nastrój. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały zakładki do książek i naklejki. Te wszystkie atrakcje przygotowane przez Panie pracujące w bibliotece spowodowały, że dzieciom bardzo spodobał się ten poranek z bajką. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z szerokim uśmiechem na twarzy i z przekonaniem, że biblioteka to miejsce, w którym można świetnie się bawić oraz sympatycznie spędzić czas.
     A co możemy zrobić w podziękowaniu za tak miłe przyjęcie? Możemy tylko gorąco podziękować i obiecać, że będziemy często korzystać z bogatej oferty biblioteki.

Elżbieta Słupek
 
Barwy jesieni2 Barwy jesieni3
Barwy Jesieni
 

Dyskoteka - zabawy towarzyskie

W czwartek 12 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się integracyjna dyskoteka, w ramach projektu "ABC wychowanie". Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Opaleniskach. W trakcie zabawy uczniowie poznali zasady zachowania się w tańcu, uczestniczyli w różnych zabawach przygotowanych przez opiekunów.

Paweł Matuszek


dyskoteka 2 20151113 1326515062dyskoteka 7 20151113 1177326906

dyskoteka 5 20151113 2001617871

Więcej zdjęć TUTAJ

 

Lekcja religii w terenie

Tuż po dniu Wszystkich Świętych przedszkolaki w ramach zajęć z religii odwiedziły cmentarz parafialny. Zaraz po wejściu na teren cmentarza przystanęły przy grobach „małych aniołków” by tam wspólnie z księdzem i paniami zapalić znicz i zmówić modlitwę za spoczywające tam dzieci. Następnie wszyscy udali się na grób Prezesa Andrzeja Pawula, tam również pomodlono się za dusze wszystkich zmarłych. Czas spędzony na cmentarzu okazał się dla dzieci czasem zadumy oraz wspomnień o swoich bliskich. . Był też lekcją przypominającą  w jaki sposób należy okazywać szacunek zmarłym oraz jak odpowiednio zachowywać się na cmentarzu. Po wyjściu z cmentarza dzieci wyruszyły w drogę powrotną do przedszkola okrężną drogą. Była to propozycja Ks. Stanisława Kulikowskiego, który w nagrodę za dobre sprawowanie obdarował przedszkolaków małym, słodkim „co nieco”.

 

 

Przedszkolaki w terenie

Dnia 2 listopada korzystając z ciepłego, jesiennego dnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z różnego rodzaju zabudowaniami w Wólce Grodziskiej. Dzieci obejrzały te dawno temu wybudowane domy z drewna oraz nowoczesne budynki mieszkalne z piękną, kolorową elewacją zewnętrzną.
Z zewnątrz obserwowały miejscowe budynki użyteczności publicznej oraz budynek kościoła parafialnego. Zatrzymały się też przy przydrożnych kapliczkach i figurach świętych. A, że wokół zobaczyły piękną kolorową przyrodę, to nie obeszło się bez zbierania żołędzi i obserwowania wiewiórki. Cel lekcji został w pełni osiągnięty.

Elżbieta Słupek

religia w terenie 5 20151111 1108277609

Więcej zdjęć TUTAJ

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej