^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Aktualności

Jedziemy do ZOO!

W dniu 6 czerwca 2019 roku dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-VIII Zespołu  Szkolno - Przedszkolnego w Wólce Grodziskiej uczestniczyły wraz z opiekunami i rodzicami w wycieczce szkolnej do Zamościa. Zwiedzaliśmy Rynek i jego zabytki. Wędrowaliśmy alejkami parku oglądając fragmenty muru obronnego. W Nadszańcu Platau Bastionu VII mieliśmy okazję postrzelać z łuku i pomóc w oddaniu strzału z prawdziwej armaty.

Najwięcej czasu spędziliśmy w ZOO .Widzieliśmy tam wspaniałe okazy zwierząt żyjących na różnych kontynentach. O niektórych usłyszeliśmy pierwszy raz! Pięknie prezentowały się różne gatunki ssaków, ptaków, gadów i owadów. Podziwialiśmy małpy, puchacze oraz mniejsze i większe ,,koty“. Uczestniczyliśmy w lekcji przyrodniczej na temat gadów. Poznaliśmy ich charakterystyczne cechy. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej z całego świata.

Potem były lody i obiad w barze ,,Asia”. W dobrych nastrojach i ze śpiewem wracaliśmy do domu zadowoleni, pełni wrażeń i z mnóstwem pamiątek. Jesteśmy przekonani, że wiadomości, które zdobyliśmy na trwale zapiszą się w naszej pamięci. Polecamy wszystkim Zamość! Warto tam pojechać! 

zoo 4 20190627 1509968644

zoo 2 20190627 1767937930

Więcej zdjęć TUTAJ

Przedsmak wakacyjnych podróży

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej w dniach 9- 14 czerwca 2019 roku zorganizowała wycieczkę szkolną nad polskie morze. Miejscem docelowym były Międzyzdroje, gdzie miło spędziliśmy czas, ciesząc się pięknem przyrody, niesamowitymi morskimi widokami. Niezapomnianą atrakcją naszej wycieczki był 24 godzinny wyjazd po kilku miastach. Do niemieckiego Rostock ,udaliśmy się autokarem, skąd wsiedliśmy na prom i popłynęliśmy do Danii. Zwiedziliśmy malowniczą Kopenhagę (spacer po najciekawszych miejscach miasta, rejs gondolą po miejscowych kanałach, zmiana warty przed pałacem królowej, spotkanie z syrenką- symbolem stolicy Danii). Następnie udaliśmy się do szwedzkiego miasta Malme. Samo przedostanie się  z Danii do Szwecji wyglądał bardzo malowniczo i atrakcyjnie. Prowadzi tam jedyna droga biegnąca przez cieśninę  Öresund , którą pokonuje się jadąc wiszącym mostem o długości prawie 8 kilometrów by następnie wjechać na dno morskie i kilka kilometrów przebyć podwodnym tunelem. W Malme zwiedziliśmy najciekawsze miejsca, zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Międzyzdrojów. Tam jeszcze dwa dni odpoczynku i plażowania i powrót koleją do domu.

midzyzdroje 1 20190627 1822326647

midzyzdroje 3 20190627 2031588434

Więcej zdjęć TUTAJ

Dzień Mamy

„Dzięki Wam mam wszystko, to co mam”- ta myśl przewodnia towarzyszyła wszystkim zebranym podczas akademii z okazji Dnia Mamy i Taty zorganizowanej dnia 30 maja 2019rw Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Grodziskiej. Zaczynając od najmłodszych, czyli Przedszkolaków, a kończąc na klasach ósmych- wszyscy chcieli podziękować Rodzicom za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie. Uroczystość rozpoczęły klasy starsze tańcząc poloneza na sali gimnastycznej, czym wzbudziły zachwyt i podziw wśród zebranych gości.
Dzieci przedszkolne przygotowały program artystyczny mówiący o tym, jaka mama z tatą się poznali i jak to było, że się w sobie zakochali. Poprzez krótkie scenki zaprezentowały kolejne etapy znajomości rodziców, aż do momentu kiedy na świecie pojawiły się one - ich dzieci.
Klasy I-III piękną recytacją wierszy oraz śpiewaniem piosenek podziękowały swoim mamom i tatusiom za to, że są i chronią ich od „nocnych strachów”, a swoje życzenia wyraziły w słowach piosenki, aby tata „był przez cały dzień w domu, żeby ważne sprawy na później zostawił i żeby się głośno śmiał i z nimi bawił”. Na koniec klasy młodsze zaprezentowały specjalnie przygotowany układ taneczny do słów piosenki śpiewanej przez Margaret.
Skecze, scenki rodzajowe i wiersze „z przymrużeniem oka” na temat zachowań mamy i taty przedstawili uczniowie klas starszych. Chcieli przez to dać do zrozumienia swoim rodzicom, że mimo codziennych słabości, „wpadek” i niedociągnięć co do ich metod wychowawczych, dla swoich dzieci są całym światem i te lata dzieciństwa są najszczęśliwsze, kiedy mama i tata chronią przed niepowodzeniami i wspierają w trudnych momentach życia.
Na koniec wszyscy zebrani uczniowie zaśpiewali swoim Rodzicom tradycyjne „Sto lat!” i życzyli im zdrowia, cierpliwości oraz mnóstwa radości z sukcesów swoich dzieci każdego dnia. Żeby Dzień Rodzica był świętowany nie tylko podczas zorganizowanej akademii, ale również i przez cały rok. Klasy starsze zakończyły swój program artystyczny pięknie zaprezentowanym walcem na sali gimnastycznej, po czym wszyscy goście udali się na pamiątkowe zdjęcie i słodki poczęstunek.

                                                                                                           Katarzyna Mazurek

dzie mamy 2019 1 20190625 1372110602

dzie mamy 2019 1 20190625 1774073128

dzie mamy 2019 8 20190625 1962930495

Więcej zdjęć TUTAJ

Piłkarskie święto w Tarnobrzegu

Piłkarskie święto w Tarnobrzegu – dziewczyny z SSP Wólka Grodziska w rolach głównych w walce o Puchar Tymbarku

W dniu 5 kwietnia bieżącego roku uczennice klasy piątej Społecznej Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej odniosły spory sukces w Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka na Stadion”. Na obiektach sportowych Tarnobrzega nasze dziewczyny zajęły piąte miejsce w województwie podkarpackim. Młode piłkarki pokonały w swojej grupie najpierw SP Majdan Królewski następnie dosyć wysoko wygrały z uczennicami SP Oleszyce. W trzecim meczu uległy późniejszym finalistkom drużynie Aquila Stalowa Wola, awansując tym samym do ćwierćfinału z drugiego miejsca. Na tym etapie spotkaliśmy się z ubiegłorocznym zwycięzcom ogólnopolskich rozgrywek Beniaminkiem Krosno, który przed rokiem na Stadionie Narodowym w Warszawie ograł wszystkich w Polsce zdobywając Puchar Tymbarka. Jak nie trudno się domyśleć tej wspaniale poukładanej drużyny nie udało się nam przeskoczyć. Przegraliśmy z nimi 5:2 po dobrej i równej grze. Jak się później okazało nasze ostatnie przeciwniczki zwyciężyły w całych podkarpackich rozgrywkach o Puchar Tymbarku i ponownie reprezentować będą nasze województwo w finale ogólnopolskim. Drugie miejsce zajęły dziewczyny ze Stalowej Woli. Jak widać przegraliśmy z najlepszymi. Brawo dziewczyny. Serdeczne gratulacje. To i tak wielki sukces dla naszej małej placówki szkolnej.

tymbark 1 20190428 1120114361

tymbark 2 20190428 1551346753tymbark 3 20190428 1829034613

 

Społeczna Szkoła Podstawowa w Wólce Grodziskiej