^Back To Top

Get Adobe Flash player

Łukasz Fleszar

Nasz zwycięzca

W sobotę 16 czerwca w Katowicach odbył się turniej o tytuł „Walecznego Lwa” w ramach Grand Prix Europy Karate Kyokushin ITO Dzieci i Młodzieży.                    W imprezie wystartowało ponad 270 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wśród nich znalazł się Łukasz Fleszar - uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej w Wólce Grodziskiej, który zajął II miejsce. Jego osiągnięcie zasługuje na duże uznanie bowiem konkurencja była wyjątkowo mocna.

Impreza została zorganizowana z okazji 45 lat działalności klubu TKKF „Czarni” w Katowicach oraz 35 lat istnienia Sekcji Karate Kyokushin. Walki rozgrywano równocześnie na trzech matach. Impreza choć miała charakter okolicznościowy udowodniła, że ten rodzaj sztuki walki cieszy się w Polsce ogromnym powodzeniem.

Kolejne zwycięstwo odniósł w sobotę 23 czerwca w Hali MOSiR w Nowej Sarzynie, gdzie odbył się V Otwarty Powiatowy  Turniej Karate IKO                o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.  W zawodach uczestniczyło 111 młodych karateka z 7 ośrodków IKO tj. z  Nowej Sarzyny, Leżajska, Grodziska Dolnego, Rudnika, Sarzyny, Gorzyc i Tarnobrzega.    Rywalizowano w konkurencjach kata, kumite semi kontakt i walkach                          na tarczach. Podczas tego turnieju Łukasz zajął I miejsce w kategorii Kumite oraz III miejsce w kategorii Walka na tarczach.

Jesteśmy dumni z naszego karateki, składamy mu serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.